Новини

Як розвивати громади - Ігор Ренькас з’ясовував під час навчальної поїздки до Латвії

У рамках Ініціативи ЄС «Мери за економічне зростання» Канівський міський голова Ігор Ренькас взяв участь у навчальній поїздці керівників муніципалітетів країн «Східного Партнерства» до Латвії.

Нагадаємо, Канів приєднався до Ініціативи у червні 2017 року. За позитивні результати співпраці Канів було відібрано для участі в поїздці. Усі витрати, пов’язані з поїздкою, було покрито програмою ЄС «Мери за економічне зростання». 

Делегація нараховувала 21 особу – це представники з Молдови, Грузії, Вірменії, Білорусі і України. Нашу країну представляли 6 очільників таких міст як Чортків Тернопільської області, Тетіїв і Українка Київської області, Чугуїв Харківської області, с.Пришиб Полтавської області і Канів Черкаської області.

Візит проходив з 25 по 28 лютого ц.р. Програма перебування передбачала напрочуд насичений графік. Так, в ході зустрічі з генеральним секретарем Латвійської асоціації місцевих і регіональних органів влади Мудіте Прієде гостей ознайомили  з загальною інформацію про Латвію, систему державного устрою країни, обов’язки і повноваження місцевих органів влади тощо.

Спільно з Мудіте Прієде та радником Латвійської асоціації місцевих і регіональних органів влади Андрою Фельдмане учасники делегації провели переговори з представниками центральних органів влади, в тому числі, з питань міжбюджетних відносин. Обговорили, зокрема, роль оганів місцевого самоврядування в економічному розвитку та створенні робочих місць на місцевому рівні.

Також в ході візиту до столиці Латвії Риги гості відвідали парламент країни - Сейм, Комітет з державного управління і місцевого самоврядування. Супроводжували їх голова парламенту Інга Гольберга та депутати Алдіс Адамович і Віктор Валайніс.

Користуючись нагодою, члени делегації зустрілись з директором Департаменту охорони довкілля Рудите Везере.

Окрім Риги, делегація побувала в муніципалітетах Амата, Цесіс, відвідала місто Валмієра, завітала в Драбешську початкову школу та Відземський університет прикладних наук. Обговорювали, зокрема, важливість закладів освіти в сільській місцевості та роль вищих навчальних закладів у розвитку регіону.

Також під час ознайомчого візиту Латвією учасники делегації вивчали, як адміністрації сприяють розвитку місцевих підприємств та вплив реформи адміністративно-територіального поділу на розвиток громад в цілому.

05.03.2020
Просмотров: 598
Всі новини