Новини

Художники, музиканти та посадовці приїхали до Канева вклонитися Кобзарю

«З днем народження, Тарасе!» - писали у соцмережах сотні українців, цитуючи улюблені рядки його творчого доробку. 9 березня ц.р. українському Генію, письменнику, художнику, мислителю Тарасу Шевченку виповнилося 206 років.

Вклонитися Кобзарю

«Щоб лани широкополі, і Дніпро, і кручі було видно, було чути як реве ревучий» - писав Тарас Шевченко у своєму «Заповіті». Цьогоріч, 9 березня, через густий туман з Тарасової гори не було видно ні ланів, ні круч, ні Дніпра… Однак це не завадило українцям піднятися до могили Кобзаря та вшанувати його пам'ять.

- Сьогодні ми відзначаємо 206-у річницю від дня народження людини, яка змінила нашу свідомість, - звернувся до присутніх заступник генерального директора Шевченківського національного заповідника Ігор Ліховий. – Шевченко – письменник, художник, мислитель, діяч. Саме він заклав основи української держави.

Образ і слово Кобзаря у вишивці

По обіді в фойє міського будинку культури презентували унікальний культурно-мистецький проект «Образ і слово Кобзаря у вишивці».

Проект представляє 75 робіт з портретами та афоризмами Тараса Шевченка. Для їх втілення на полотна лягло більше чотирьох з половиною мільйонів різнокольорових хрестиків.

Започаткований у березні 2017 року групою активістів-вишивальників з Полтавщини та Канева. Понад рік вишивальники працювали над проектом. Втілювали ініціативу 78 майстрів вишивки, серед яких є і канівські.  

На хвилях «Дніпра»

Ознайомившись із виставкою канівці переходили до залу міського будинку культури. Тут з нагоди  206-ї річниці від дня народження Т.Шевченка, відбувся безкоштовний концерт Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро».

Артисти виконували українські пісні під акомпанемент музичних інструментів, серед яких бандура, скрипки, панфлейта, сопілка, бугай, цимбали, контрабас тощо.

Не обійшлося й без виконання пісень на слова Тараса Шевченка - «Реве та стогне Дніпр широкий», «За байраком байрак», «Думи мої, думи мої», «Тече вода з-під явора». Ці композиції канівці зустріли з особливим теплом, оваціями та вигуками «Браво».

Шевченко прожив не одне життя

9 березня українці відзначали день народження свого Пророка і лідера нації, а 10 березня вшановували день його смерті. Шевченко прожив усього 47 років, але життя його було надзвичайно насичене.

- Бібліографи Шевченка вважають, що він прожив не одне життя, а кілька – як поет, як художник, як вчений, філософ і пророк. Просто як людина. 159 років тому Шевченко покинув наш світ, але й сьогодні він творить українську державу, він захищає нас із вами, - наголосив Ігор Ліховий.

У Каневі, на Тарасовій горі, з нагоди роковин смерті Тараса Шевченка відбулась поминальна панахида та покладання квітів. Взяв участь у заходах і голова Черкаської ОДА Роман Боднар.

Коли ми говоримо про Черкащину як місце сили, то якраз в таких місцях як це і відчувається та надзвичайна сила й енергетика, яка постійно підштовхує нас до поступу вперед, - наголосив керівник області на Тарасовій горі, у Каневі.

12.03.2020
Просмотров: 609
Всі новини